Biuro tłumaczeń 123tlumaczJeśli potrzebują Państwo usług tłumaczeniowych i szukają profesjonalnego biura tłumaczeń; oto kilka wskazówek, z których warto skorzystać podczas poszukiwań:

 1. Doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań jest Internet. Sporządź listę 10 najlepszych firm oferujących tłumaczenia. Odwiedź ich strony internetowe i upewnij się, że oferują tłumaczenia na interesujący Cię język.
 2. Przejrzyj stronę internetową firmy i porównaj ich usługi z tymi, które oferuje konkurencja. Czasem firmy istniejące dłużej na rynku oferują usługi lepiej jakości, ponieważ ich pracownicy mieli więcej czasu by doskonalić swoje umiejętności. Ponadto, takie firmy oferują szeroki zakres solidnych usług, by zapewnić doskonałą jakość.
 3. Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z wybranymi firmami i prośba o wycenę usług. Następnie porównaj ceny i…zadawaj pytania. Poproś o referencje i zapoznaj się z niektórymi z ich poprzednich prac.
 4. Mogą Państwo również sprawdzić czy tłumacze zajmujący się Państwa przekładem posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie, ponieważ podjęte przez nich działania wpłyną na Państwa inwestycję.
 5. Jeśli Państwa zamówienie ma ściśle określony termin realizacji, proszę zaznaczyć w jakim formacie życzą sobie je Państwo otrzymać. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek inne wymagania, dobrze jest je przedyskutować z firmą, aby wszystko było jasne przed rozpoczęciem prac.
 6. Aby skrócić listę firm, prześlij do przetłumaczenia kilka stron. To pozwoli obiektywnie ocenić jakość usług świadczonych przez daną firmę, oraz upewnić się, że firma rozumie charakter i naturę Państwa przedsiębiorstwa. W przypadku tekstu technicznego, warto się upewnić czy tłumacze mają umiejętności wystarczające do wykonania tego typu pracy.

Tylko jeśli jesteś zadowolony z efektów, a firma spełnia wszystkie twoje kryteria, powinieneś zlecić zamówienie właśnie tej firmie. Proces ten może, na pierwszy rzut oka, wydawać się długi – ale znacznie lepiej pocierpieć podczas selekcji, aby wszystko poszło szybciej gdy w przyszłości będą Państwo potrzebować tłumaczenia.

Większość profesjonalnych biur tłumaczeń pozwala na wysłanie zamówienia online – zeskanowanych dokumentów za pomocą e-maila. Zezwalają oni także na płatności online, co znacznie upraszcza proces przesyłania i odbierania tłumaczeń.

Jeżeli są Państwo związani z międzynarodowym sektorem sprzedaży lub usług, z całą pewnością potrzebują Państwo profesjonalnych usług tłumaczeniowych. Znaczna ilość firm na początku decyduje się dokonywać tłumaczeń doraźnie, zlecając przekład dwujęzycznym pracownikom, przy użyciu narzędzi tak prostych jak Microsoft Word czy arkusze obliczeniowe. Wówczas kontakt z profesjonalnym biurem tłumaczeń może wydawać się zbędnym krokiem, zwłaszcza gdy nie dysponują Państwo należytym budżetem, a projekt jest już realizowany. Niemniej jednak, zbudowanie długotrwałej relacji z profesjonalnym biurem tłumaczeń może pomóc w uniknięciu potencjalnych kłopotów i sprawi, że zawsze będą Państwo o krok przed konkurencją.

Naszym stałym Klientom oferujemy:

 • Atrakcyjne zniżki i dogodne warunki współpracy
 • Uproszczoną procedurę składania zleceń
 • Wyspecjalizowany zespół tłumaczy oraz dedykowanego opiekuna
 • Całodobową infolinię
 • Miesięczną fakturę zbiorczą

Dodaj komentarz