Specjaliści od weryfikacji merytorycznej i językowej tłumaczeń

Rolą weryfikatora jest kompleksowe przeanalizowanie wykonanego przez tłumacza przekładu, począwszy od ocenienia jego zgodności z oryginałem, poprzez sprawdzenie zasadności użycia terminologii związanej z dziedziną, której tłumaczenie dotyczy, a skończywszy na poprawie błędów merytorycznych, językowych, gramatycznych i literówek.

Warto dodać, że w celu możliwie najlepszego dokonania weryfikacji, tego rodzaju czynności powierzane są niezależnemu tłumaczowi, niezaangażowanemu w pracę translatorską nad danymi materiałami. Dzięki takiemu obiektywnemu spojrzeniu na taki, czy inny przekład, może on wychwycić najdrobniejsze nawet niedociągnięcia. Ich poprawienie i dokonanie niezbędnej korekty gwarantuje z kolei najwyższą jakość oferowanych przez nas tłumaczeń.

Prosto i jednoznacznie, językiem przystępnym i zrozumiałym

Wykonujemy edycję treści pod względem stylistyki. Maksymalnie dopasowujemy ją do grupy docelowej – studentów, inżynierów, pań domu czy biznesmenów. Teksty dostosowujemy również do miejsca publikacji: inaczej powinny prezentować się w tygodniku opiniotwórczym, a inaczej w promocyjnym folderze firmy. By skutecznie dotrzeć do planowanych odbiorców, informacje muszą być przedstawione w sposób zrozumiały. Wiemy, jak formułować plany techniczne, które będą czytane wyłącznie przez specjalistów, a jak adresowane do szerokiego grona artykuły popularnonaukowe.

Tłumaczone z języków obcych treści pisane są w duchu innej kultury. Oferujemy weryfikację tłumaczenia poszerzoną o objaśnienie kulturowego kontekstu, w jakim napisany został tekst oryginalny. Dzięki temu przekaz będzie mógł trafić do odbiorców bez przeszkód.

Dokonamy „ostatniego szlifu” każdego dokumentu

Formatujemy treści według podanych parametrów tak, by spełniały wymagania różnych wydawnictw i instytucji. Z miejscem publikacji często związana jest konkretna specyfikacja techniczna, a niemal każdy z urzędowych dokumentów należy złożyć w odrębnym formacie.

Oferujemy weryfikację tłumaczenia wszystkich dokumentów, w tym: korespondencji prywatnej, biznesowej i urzędowej, treści marketingowych: ofert, katalogów, broszur, stron internetowych i blogów, biznesplanów, artykułów prasowych, prac i publikacji naukowych, tekstów literackich, a także wielu innych. Dzięki współpracy ze specjalistami z różnych branż możemy dokonać profesjonalnego tłumaczenia oraz weryfikacji w wielu dziedzinach.

Elementy weryfikacji tłumaczeń w skrócie:

  • – sprawdzenie merytorycznej poprawności tekstu,
  • – korekta błędów gramatycznych, interpunkcyjnych i leksykalnych,
  • – dostosowanie treści do grupy docelowej – nacisk na zrozumiałość (na życzenie),
  • – przygotowanie do publikacji: formatowanie, zmiana stylistyki (na życzenie).
Weryfikacja tłumaczenia to proces gwarantujący całkowitą pewność co do poprawności danego tekstu. Warto zdecydować się na nią nie tylko przy tłumaczeniu ważnych dokumentów, ale również materiałów przeznaczonych do publikacji, z którymi zapozna się szerokie grono osób. Prześlij do nas tekst, a dokonamy bezpłatnej wyceny jego tłumaczenia oraz weryfikacji.

Usługi w zakresie redakcji, korekty i adiustacji tłumaczeń

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę

Oceń