Profesjonalne tłumaczenia języka rumuńskiego

Tłumacz języka rumuńskiegoJeśli potrzebują Państwo fachowego tłumaczenia z języka rumuńskiego lub na język rumuński, poszukujecie fachowej porady i obsługi projektu tłumaczeniowego – znaleźliście Państwo właściwy adres. Jesteśmy zgranym, profesjonalnym i doświadczonym zespołem tłumaczy języka rumuńskiego. Nasze doświadczenie i wysokie umiejętności gwarantują najwyższą jakość przekładu. Zapraszamy do nas, szczególnie ze względu na atrakcyjne ceny, jakie przygotowaliśmy dla Państwa. Oferujemy trzy tryby przekładów: standardowy, pilny i ekspresowy.

Cennik tłumaczeń pisemnych języka rumuńskiego

Prosimy o zapoznanie się z poniższym cennikiem, który zawiera orientacyjne ceny świadczonych przez nas usług translatorskich. Orientacyjne, ponieważ bardzo często ulegają one zmniejszeniu, szczególnie podczas dużych zamówień i dla stałych Klientów.
Tłumaczenie zwykłe Tłumaczenie pilne Tłumaczenie ekspresowe
z języka rumuńskiego na język rumuński z języka rumuńskiego na język rumuński z języka rumuńskiego na język rumuński
od 43 PLN od 48 PLN od 53 PLN od 58 PLN od 64 PLN od 66 PLN

*Cena netto za stronę obliczeniową. W przypadku tekstów specjalistycznych stosujemy dopłatę w wysokości 30%. O konieczności dopłaty informujemy Klienta przed zleconym tłumaczeniem.

Zastanawiasz się, ile będzie kosztować tłumaczenie?
Prześlij tekst do bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny.

Zapraszamy do współpracy, gwarantujemy wysoką jakość tłumaczonych tekstów, poufność i precyzję.

Współpracujemy z kadrą profesjonalnych tłumaczy tego języka, zarówno z tłumaczami przysięgłymi, jak i z native speakerami. Gwarantujemy najwyższej klasy przekłady w różnorodnej formie, za każdym razem jednak z zachowaniem charakterystycznej dla branży terminologii, a także poprawności pod względem gramatycznym i składniowym. Zajmujemy się także tłumaczeniami ustnymi, symultanicznymi i konsekutywnymi.

Proponujemy Państwu tłumaczenia zwykłe, czyli takie, które nie wymagają uwierzytelnienia oraz tłumaczenia, które wymagają poświadczenia przez tłumacza przysięgłego. Z reguły są to dokumenty typu:
tłumaczenia przysięgłe uwierzytelnione

 • akty urodzenia, ślubu, zgonu
 • świadectwa, dyplomy, suplementy do dyplomu
 • dokumenty samochodowe, medyczne
 • umowy, upoważnienia, zaświadczenia o zameldowaniu i niekaralności
 • wyciągi bankowe, historie kredytowe
 • KRS, NIP, REGON.

Prosimy o kontakt przez mail, telefon lub osobiście w biurze. Gwarantujemy szybką i bezpłatną wycenę, a także kompleksową obsługę.

tłumaczenia tekstów z zakresu prawa

Tłumaczenia prawnicze

Współpraca z wiodącymi kancelariami prawnymi, notariuszami, radcami prawnymi oraz biurami konsultingowymi daje nam znaczną przewagę nad konkurencją w kwestii merytorycznego przygotowania do sporządzenia tłumaczeń Państwa ważnych dokumentów. Nasi tłumacze z przygotowaniem prawniczym kompleksowo przygotują dla Państwa wszelkie dokumenty z zakresu prawa.

tłumaczenia naukowe

Tłumaczenia naukowe

Swoją ofertę kierujemy do autorów publikacji naukowych, którzy chcieliby przetłumaczyć swoje dokonania na języki europejskie i światowe w tym na język rumuński.Współpracujemy z redakcjami, wydawnictwami oraz naukowcami. Przetłumaczymy dla Państwa rozprawy naukowe, książki, artykuły, wyniki badań, opracowania, recenzje oraz wiele innych tekstów.

tłumaczenia specjalistyczne farmacja

Tłumaczenia specjalistyczne

Oferujemy pełen pakiet tłumaczeń specjalistycznych z zakresu takich dziedzin jak tłumaczenia naukowe, techniczne, medyczne, przemysłowe oraz wielu innych. Posiadamy zarówno przygotowanie lingwistyczne ze wszystkich języków europejskich i większości światowych jak również specjalistyczną wiedzę kierunkową z dziedzin, w których przekłady dostarczamy.

tłumaczenia marketingowe

Tłumaczenia marketingowe

Przodujemy w tłumaczeniach marketingowych dla małych firm, dużych korporacji, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Zajmujemy się kompleksowym przekładem całych strategii marketingowych oraz tłumaczeniem poszczególnych jej elementów takich jak strony typu landing page, materiały promocyjne oraz lokalizacją haseł i sloganów reklamowych.

Naszym stałym Klientom oferujemy:

 • Atrakcyjne zniżki i dogodne warunki współpracy
 • Uproszczoną procedurę składania zleceń
 • Wyspecjalizowany zespół tłumaczy oraz dedykowanego opiekuna
 • Całodobową infolinię
 • Miesięczną fakturę zbiorczą

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę

Język rumuński

tłumaczenia rumuńskiJęzyk rumuński należy do grupy romańskiej języków indoeuropejskich, podgrupy wschodnioromańskiej. Posługuje się nim ok. 24 mln osób, z czego około 17,25 mln w Rumunii, około 2,7 mln w Mołdawii, około 200 tysięcy w Izraelu, około 100 tysięcy w Serbii i około 400 tysięcy na Ukrainie; mniejsze skupiska użytkowników języka rumuńskiego w innych krajach znajdują się w Australii, Azerbejdżanie, Kanadzie, Węgrzech, Kazachstanie, Rosji i w USA. Język rumuński jest językiem urzędowym w Rumunii, Mołdawii i Wojwodinie (Serbia). Język rumuński w Mołdawii oficjalnie nazywa się mołdawski. Do zapisu tego języka stosuje się alfabet łaciński (od 1860 roku). Wcześniej obowiązywała cyrylica (od XVI wieku). W języku rumuńskim znajdziemy wiele naleciałości słowiańskich. Obecnie stanowią one 14% słów, choć w XIX wieku było ich ok. 50 %. Od XIX wieku język rumuński poddawany był procesowi reromanizacji. Polegał on na usuwaniu z języka słów pochodzenia nieromańskiego a wprowadzaniu na ich miejsce słów zaczerpniętych z innych języków romańskich m.in. z francuskiego i włoskiego. Obecnie język rumuński i włoski mają ok. 77 % wspólnego słownictwa i zbliżona gramatykę, jednak język rumuński brzmi bardziej łagodnie i miękko. Niektórzy badacze uznają języki: istrorumuński, arumuński i meglenorumuński za dialekty języka rumuńskiego, za rozwój nowoczesnej literatury rumuńskiej odpowiada Mihai Eminescu.

5/5 - szybkość ładowania