Tłumaczenia z zakresu geologii i przemysłu paliwowo-energetycznego

Tłumaczenia geologia i geofizykaW naszym biurze tłumaczeń pracują najwyższej klasy filolodzy oraz specjaliści wykwalifikowani w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, fizycznych i technicznych. Utrzymujemy również stałą współpracę z fachowcami zajmującymi się geologią i przemysłem paliwowo-energetycznym. To eksperci są naszą wizytówką. Ich doświadczenie, kompetencje, znajomość formalno-prawnych norm geotechnicznych oraz specjalistyczne umiejętności sprawiają, że możemy Państwu zaoferować w pełni profesjonalne tłumaczenia dotyczące pośrednio lub bezpośrednio tej branży. Zadowolenie wymagających zleceniodawców to podstawowa zasada, którą kierujemy się w naszej działalności. Jesteśmy przekonani, że współpraca z naszym biurem tłumaczeń przyniesie Państwu wymierne korzyści, a dla nas stanowić będzie bezcenne doświadczenie. Warto wybrać nasze biuro i dołączyć do szerokiego grona zadowolonych Klientów!

Przygotowanie merytoryczne

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż przemysł ciepłowniczy czy paliwowy wiąże się ze znajomością wysoko wyspecjalizowanego słownictwa. Dlatego, by sprostać Twoim wymaganiom, zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają doświadczenie w projektach tłumaczeniowych z Twojej branży. Dzięki temu materiały przez Ciebie publikowane są poprawne oraz pozbawione zarówno błędów merytorycznych jak i stylistycznych czy ortograficznych.

Optymalizacja kosztów

Udoskonaliliśmy swoje techniki pracy, koordynowanie projektami oraz współpracę różnych działów do tego stopnia, że stały się one bardzo wydajne. Sprawia to, że koszty naszych działań są optymalne i z pewnością nasze stawki będą dla Ciebie atrakcyjne. Dzięki temu otrzymasz wysoką jakość w rozsądnej cenie ze słusznym przekonaniem, że dobrze inwestujesz swój kapitał.

Rozległy obszar tematyczny tłumaczeń z zakresu geologii

Oferujemy Państwu niezwykle szerokie spektrum tłumaczonych przez nas materiałów nie tylko z zakresu geologii, ale również nauk pokrewnych. Nasi specjaliści wykwalifikowani w poszczególnych dziedzinach zajmują się profesjonalnymi przekładami tekstów związanych między innymi z:

 • geofizyką,
 • geotechniką,
 • geologią inżynierską,
 • geologią złożową,
 • stratygrafią,
 • sedymentologią,
 • petrografią.
Obok rozległego obszaru tematycznego, nasza oferta wyróżnia się ponadto pod względem równie szerokiego zakresu kategorii, form i typów materiałów zleconych nam do przetłumaczenia. Zajmujemy się zarówno oficjalną dokumentacją prawną, jak i tekstami o charakterze popularnym i komercyjnym. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w pełni rzetelnie i kompetentnie tłumaczymy:

 • publikacje naukowe, w tym artykuły w czasopismach naukowych, monografie, rozprawy doktorskie, habilitacyjne i profesorskie,
 • artykuły publikowane w pismach branżowych i wpisy zamieszczane na blogach i specjalistycznych stronach internetowych,
 • teksty dotyczące geologii w ujęciu historycznym oraz opisujące procesy geologiczne i najnowsze odkrycia w tej dziedzinie,
 • materiały statystyczne, bazy danych, zestawienia i schematy – z zachowaniem oryginalnego układu graficznego lub zgodnie z wymogami edytorskimi Klienta.

Tłumaczymy dokumenty dotyczące przemysłu paliwowo-energetycznego

Pracujący dla nas doświadczeni tłumacze i znawcy branży geologicznej przekładają również formalno-prawną dokumentację dotyczącą różnorakich procesów i działań podejmowanych w obrębie przemysłu wydobywczego, gazowniczego i naftowego. Zajmujemy się również sektorami pokrewnymi – OZE (odnawialnych źródeł energii) i jądrowym. W obrębie takiego zakresu tłumaczymy dla Państwa:

 • wnioski o udzielenie koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie surowców,
 • wydawane pozwolenia na wydobycie i obróbkę surowców,
 • formalno-prawną dokumentację związaną z etapami przesyłu, dystrybucji i konsumpcji,
 • programy prac badawczych z zakresu wydobywania surowców energetycznych,
 • różnego rodzaju opinie, decyzje, analizy, specyfikacje i raporty wydawane przez polskie i zagraniczne instytucje związane z polityką energetyczną (np. Urząd Regulacji Energetyki, Agencja Rynku Energii).

Specjalistyczne słownictwo

Nie ulega wątpliwości, że geologia jest nauką mającą ściśle opisowy charakter. Tłumacząc treści dotyczące tej dziedziny, należy wykazać się niezwykłą dbałością o najdrobniejsze nawet szczegóły. Staranny dobór słów w odpowiednio wychwyconym kontekście, a przede wszystkim zrozumienie, czym jest chociażby izostazja, sufozja, diageneza czy też denudacja – to wszystko gwarantuje niekwestionowaną poprawność merytoryczną tłumaczeń geologicznych. Profesjonalna odpowiedź na potrzeby Klientów jest naszym podstawowym celem. Osiągamy go dzięki opracowanym procedurom, zgodnie z którymi zlecenia obejmujące przekłady tekstów specjalistycznych powierzamy najlepszym ekspertom w danej dziedzinie.

Naszym stałym Klientom oferujemy:

 • Atrakcyjne zniżki i dogodne warunki współpracy
 • Uproszczoną procedurę składania zleceń
 • Wyspecjalizowany zespół tłumaczy oraz dedykowanego opiekuna
 • Całodobową infolinię
 • Miesięczną fakturę zbiorczą

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę

Oceń