Tłumaczenia przysięgłe wyników testów i zaświadczeń o szczepieniach na COVID-19

Pandemia koronawirusa znacząco zmieniła naszą codzienność i dotychczasowe nawyki. Obecnie podróżowanie zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych wiąże się z dużymi utrudnieniami. Aby bezproblemowo przekroczyć granice większość państw wymaga więc przedstawienia ujemnego wyniku testu bądź zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19 wydanego w języku obcym. Odpowiadając na bieżące potrzeby wszystkich klientów przygotowaliśmy specjalną ofertę na tłumaczenia wyników testów i zaświadczeń o szczepieniach na COVID-19. W ramach naszych usług wykonujemy tłumaczenia uwierzytelnione (przysięgłe) wyników testów i certyfikatów szczepień na COVID-19 na wszystkie języki urzędowe w tym m.in. język francuski, hiszpański, rosyjski, włoski, grecki, chiński, japoński lub koreański.

tłumaczenie zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę

Wyjazdy zagraniczne podczas pandemii COVID-19

Planowanie wyjazdu za granicę w dobie koronawirusa wymaga przede wszystkim dokładnego dostosowania się do obowiązujących w danej chwili przepisów. W związku z dynamiczną sytuacją wprowadzanie nowych obostrzeń lub luzowanie restrykcji odbywa się z dnia na dzień, dlatego należy na bieżąco śledzić i reagować na zaistniałe zmiany.

Z pewnością wyjeżdżając z kraju trzeba przygotować wszelkie niezbędne dokumenty. Bez względu na to, czy chodzi wyłącznie o krótkie wakacje, czy podróż służbową to wszystkich obowiązują takie same zasady. 72 h przed wyjazdem, warto ponownie sprawdzić, czego wymagają władze danego państwa od osób przybywających na ich teren. W zależności od aktualnych przepisów może to być:

 • obowiązek kwarantanny po przekroczeniu granicy;
 • konieczność przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19;
 • konieczność wykonania ponownego testu bezpośrednio po przybyciu do miejsca docelowego;
 • przedstawienie zaświadczenia o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19.

Wszystkie informacje dotyczące obowiązujących w danej chwili przepisów oraz obostrzeń związanych z podróżami zagranicznymi dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i GOV.

Tłumaczenia wyników testów i zaświadczeń o szczepieniach na COVID-19

Po przekroczeniu granicy niektóre państwa wymagają okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa lub dokumentu potwierdzającego wykonanie pełnego szczepienia. Często przyjmowane są również specjalistyczne druki lekarskie informujące o przechorowaniu COVID-19 w przeszłości, co wiąże się z nabyciem przeciwciał. Nie wszystkie dokumenty są jednak akceptowane przez straże celne przy wjeździe do kraju. Większość państw oczekuje przedstawiania zaświadczeń wyłącznie w języku ojczystym bądź angielskim. Co w takim razie należy zrobić, jeśli posiadamy jedynie druk w języku polskim? Na szczęście z pomocą przychodzi  nasze biuro tłumaczeń!

tłumaczenia przysięgłe uwierzytelnioneOferujemy tłumaczenia wyników testów oraz zaświadczeń o szczepieniach przeciwko COVID-19 na język rosyjski, hiszpański, włoski, francuski, chiński, japoński oraz koreański. Przygotowane przez nas dokumenty wykonywane są przez tłumacza akredytowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości zgodnie z Ustawą z dnia 25 listopada 2004 r. o zawodzie tłumacza przysięgłego. Każdy element druku zostaje przetłumaczony zgodnie z oryginałem. Autentyczność sporządzonych dokumentów dodatkowo potwierdza pieczęć i podpis tłumacza. Wszystkie zaświadczenia związane z pandemią COVID-19 tłumaczymy w wyjątkowo krótkim terminie i po korzystnej cenie. Gwarantujemy, że dostaniesz wymagane tłumaczenia przed swoim wyjazdem!

Zastanawiasz się, ile będzie kosztować tłumaczenie?
Prześlij tekst do bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny.

Tłumaczenia wyników badań na COVID-19

W ramach naszych usług wykonujemy wyłącznie tłumaczenia uwierzytelnione (przysięgłe). Wymogi odnośnie rodzaju akceptowalnych tłumaczeń związane są z obowiązującymi w danym kraju przepisami. Tłumaczenie przysięgłe ma jednak moc urzędową, dzięki czemu można mieć pewność, że jego autentyczność nie zostanie potem w żaden sposób podważona przez funkcjonariuszy granicznych.

Wyniki badań na obecność koronawirusa w organizmie należą do dosyć obszernych dokumentów zawierających dużą ilość istotnych informacji. Wybierając nasze biuro tłumaczeń możesz liczyć na to, że każdy element zostanie precyzyjnie przetłumaczony zgodnie z okazanym przez Ciebie oryginałem. Przygotowywane przez nas druki zawierają więc:

 • pełną nazwę laboratorium, które wykonało badanie;
 • podstawowe dane osobowe pacjenta, w tym imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, datę urodzenia oraz płeć;
 • dane osoby lub instytucji zlecającej badanie;
 • metodę wykonania badania na COVID-19;
 • nazwę materiału, na którego podstawie wykonano test;
 • datę i godzinę pobrania wymazu do badania;
 • datę i godzinę otrzymania wyniku badania;
 • nazwę producenta testu;
 • imię i nazwisko oraz pieczęć diagnosty.

Dlaczego warto tłumaczyć wyniki testów na COVID-19?

Tłumaczenie wyników testów wykluczających zakażenie koronawirusem przeważnie potrzebne jest przy wjeździe za granicę w celach turystycznych lub zarobkowych. Zdarza się też, że niektórzy pracodawcy wymagają od swoich podwładnych okazania tego typu dokumentów. Tłumaczenie druków związanych z COVID-19 jest jednak o wiele tańsze, niż wykonanie testu w języku obcym. Wyniki badań zleconych przez Ministerstwo Zdrowia dostępne są wyłącznie w języku polskim, zaś cena testów komercyjnych z tłumaczeniem zagranicznym opiewa w granicach kilkuset złotych. Aby znacząco zaoszczędzić koszta i jednocześnie mieć pewność o autentyczności dokumentu, warto postawić na sprawdzone biuro tłumaczeń. Zapraszamy do nas!