Zgodnie z nowo wprowadzonym przez Komisję Europejską wskaźnikiem innowacyjności Szwecja, Niemcy, Irlandia i Luksemburg są jednymi z najlepiej wykorzystujących innowacje krajów Unii Europejskiej.

Wskaźnik „produkcji innowacji” wskazuje na jak szeroką skalę pomysły z sektora innowacji zostaną przyjęte na rynku, oferując lepsze miejsca pracy i czyniąc Europę bardziej konkurencyjnym rejonem.

„ Aby stać się światowym liderem, Unia Europejska musi przekształcić więcej doskonałych pomysłów w udane produkty i usługi. Ponadto, należy zlikwidować niepokojący podział ze względu na stopień innowacyjności.” – wypowiedziała się w piątek Marie Geoghegan-Quinn, komisarz ds. badań, innowacji i nauki w Komisji Europejskiej.

Wskaźnik, określany na podstawie liczby patentów, miejsc pracy tworzonych na stanowiskach wymagających pracy umysłowej, konkurencyjności opartej na wiedzy oraz miejsc pracy tworzonych w szybko rozwijających się sektorach innowacji, został opracowany na życzenie liderów Unii Europejskiej w celu opracowania krajowych strategii innowacyjności.

Jak podaje Komisja Europejska, pomimo znaczących różnic wśród państw członkowskich Unia Europejska dobrze prezentuje się na międzynarodowej arenie, nieomal dorównując Stanom Zjednoczonym.

Naszym stałym Klientom oferujemy:

  • Atrakcyjne zniżki i dogodne warunki współpracy
  • Uproszczoną procedurę składania zleceń
  • Wyspecjalizowany zespół tłumaczy oraz dedykowanego opiekuna
  • Całodobową infolinię
  • Miesięczną fakturę zbiorczą

Dodaj komentarz