KONFERENCJE TŁUMACZY
Już w marcu bieżącego roku będą miały dwa niezwykle ważne wydarzenia dla wszystkich specjalistów z branży tłumaczeniowej, którymi są: czwarta już Konferencja ang. The Translation and Localization Conference ( w dniach 27-28.03.2015) oraz towarzysząca temu wydarzeniu – Konferencja Tłumaczy 2015 (29.03.2015). Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami.

The Translation and Localization Conference

W tym roku konferencja organizowana jest już po raz czwarty. Wcześniejsze edycje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Głównym tematem tegorocznego wydarzenia jest “Experts at Work”. W programie znajdziemy ponad 40 prezentacji, warsztatów i dyskusji na wyżej wymieniony temat. Dodatkowo konferencja stwarza możliwości spotkania się z wieloma przedstawicielami LSP  (language service provider), tłumaczami oraz klientami, co w konsekwencji umożliwia nawiązanie współpracy z agencjami, potencjalnymi zleceniodawcami czy dostawcami. Tematy omawiane podczas wydarzenia są niezwykle zróżnicowane i z pewnością każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Konferencja trwa dwa dni, jednak uczestnicy mogą zdecydować czy wezmą udział w całym wydarzeniu, czy tylko w jego części.

Konferencja Tłumaczy 2015

To wydarzenie organizowane po raz pierwszy, które towarzyszy wyżej opisanej Konferencji TLC.  Ma ono na celu skupienie się przede wszystkim na polskim rynku tłumaczeń, poprzez liczne prezentacje uznanych ekspertów, prelekcje czy specjalistyczne warsztaty. W czasie konferencji zostanie poruszony temat pracy tłumacza w Polsce, narzędzi tłumaczeniowych, sposobów weryfikacyjnych itp. Szczegółowe zagadnienia będą ogłaszane na bieżąco. Wydarzenie to zostało utworzone głownie po to, aby zapewnić uczestnikom większą dostępność cenową, ale też skupić się na polskim rynku tłumaczeniowym.

Organizatorzy

  • Agenor Hofmann-Delbor  (LOCALIZE.PL),
  • Maria Szpor( TEXTEM),
  • Marta small (WANTWORDS),
  • Anna Lewoc (BIG TALK SCHOOL),
  • Jacek Mikrut (LOCALIZE.PL).

Uczestnicy konferencji

Zarówno w Konferencji TLC, jak I Konferencji Tłumacza 2015 może wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę. Wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia i w polach formularza wybrać dokładnie, w jakich dniach chcemy uczestniczyć w konferencjach. Uczestnictwo jest możliwe dzięki uiszczeniu stosownej opłaty, a lista wszystkich  osób biorących udział w wydarzeniu jest dostępna na stronie internetowej. Dla wszystkich członków PT TEPIS (Polskie Towarzystwo Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych) przysługuje 10% zniżki na opłaty  za konferencję.