
Spis treści
Tłumaczenia patentów farmaceutycznych
Rok rocznie do Europejskiego Urzędu Patentowego składanych jest około 5 tysięcy wniosków dotyczących nowych wynalazków w dziedzinie farmaceutycznej. W sektorze ochrony zdrowia podmioty gospodarcze dynamicznie działają nad produkcją nowych molekuł czy cząsteczek, które umożliwiają leczenie bardzo dużej liczby osób. Głównym celem tych czynności jest wyleczenie śmiertelnych chorób oraz ulepszenie jakości życia chorych ludzi. Oczywiście, jest to niełatwe i kosztowne starcie, a prężny rozwój rynku farmaceutycznego powoduje, że sprawy ochrony własności przemysłowej w tej branży nabierają wyjątkowej roli.
Nasze biuro oferuje tłumaczenia dla kancelarii patentowych, a wśród nich znajdują się:
- opisy wynalazków,
- zastrzeżenia,
- abstrakty,
- dowody pierwszeństwa,
- dokumentacja związana ze zgłaszaniem do ochrony wynalazków, wzorów,
- użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych,
- dokumentacje techniczne i prawne,
- opinie ekspertów,
- instrukcje,
- analizy,
- raporty,
- umowy,
- licencje,
- certyfikaty,
- inne.
Prześlij tekst do bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny.
Leki są traktowane tak samo jak inne wynalazki, dlatego mogą one otrzymać ochronę patentową, która standardowo trwa 20 lat. Regulacje Unii Europejskiej gwarantują produktom leczniczym i produktom ochrony roślin przedłużenie ochrony patentowej o dodatkowe 5 lat. Jednak w praktyce czas trwania patentu jest znacznie dłuższy i zwiększany o dodatkowe długie okresy. Jest to spowodowane tym, że produkty farmaceutyczne mają możliwość ochrony wieloma patentami. Na przykład skład leku może stracić patent, ponieważ podstawowy patent na nową cząsteczkę chemiczną i jej strukturę molekularną skończył się, a producent, chcąc wydłużyć okres monopolu, zwiększa pole zastosowania leku albo stworzy nową formę farmaceutyczną, dla której stara się o kolejny patent.
Produkcja nowego leku to żmudny proces, który zaczyna się w laboratorium, gdzie lek zostaje stworzony, następnie trwają nad nim badania przedkliniczne, kliniczne, które mają na celu stwierdzenie skuteczności i bezpieczeństwa produktu, kończąc na rejestracji i zezwoleniu sprzedaży specyfiku. Wprowadzenie nowego leku na rynek niesie ze sobą ogromne nakłady pieniężne. Firmy farmaceutyczne, które są inwestorami w tej branży, robią to z dwóch powodów – misji i biznesu, czyli aby efektywniej leczyć choroby oraz aby przyniosło im to znaczne korzyści majątkowe. Dlatego też pojawia się tak duża ilość podań starających się o patent dla nowych leków, głównie po to aby umożliwić sobie zwrot wydanych na powstanie leku pieniędzy oraz możliwość otrzymania zysku ze sprzedaży.