Specjalistyczne tłumaczenia tekstów medycznych i farmaceutycznych język niemiecki

Niemieckie tłumaczenia medyczne wykonywane w naszym biurze tłumaczeń cechują się bardzo wysoką jakością i pełną zgodnością z oryginałem. Świadczymy też usługi tłumaczeniowe z języka obcego na obcy. Tłumaczymy z języka i na język niemiecki monogramy, prace naukowe, propozycje badań naukowych, publikacje, seminaria, wykłady i plakaty, aplikacje o grant, korekty i konsultacje z zakresu słownictwa specjalistycznego.

Zastanawiasz się, ile będzie kosztować tłumaczenie?
Prześlij tekst do bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny.

Tłumaczenie artykułów naukowych i popularnonaukowych, raportów badań klinicznych, materiałów marketingowych, ulotek dla pacjentów oraz charakterystyk produktów leczniczych, programów komputerowych do celów medycznych, korespondencji medycznej, szpitalnych kart, testów diagnostycznych, świadectw i dokumentów.

Specjalizacje medyczne

 • gastrologia
 • ginekologia
 • położnictwo
 • okulistyka
 • pediatria
 • stomatologia
 • dermatologia
 • psychologia
 • psychiatria
 • kardiologia
 • kardiochirurgia
 • chirurgia
 • onkologia
 • urologia
 • reumatologia
 • interna
 • pulmonologia
 • neurologia
 • gastrologia
 • genetyka

Usługi tłumaczeniowe – medycyna i farmacjaTłumaczenia farmaceutyczne: charakterystyki produktów leczniczych, certyfikaty, analizy, ulotki informacyjne leków.

Niemieckie tłumaczenia medyczneMedycyna jest branżą, która bez wątpienia ściśle wiąże się z farmacją. Aby dokonywać przekładów na najwyższym poziomie w tej dziedzinie potrzebna jest ogromna wiedza z zakresu chemii oraz biologii. Współpracujący z naszym biurem tłumacze są wykształceni w tych kierunkach, tak aby zapewnić Tobie, że każda informacja o leku czy ulotka dołączana do opakowania, zostanie przełożona na język niemiecki z polskiego, lub z niemieckiego na polski, bez błędów, gwarantując tym samym bezpieczeństwo osób, które z danych medykamentów korzystają. W dzisiejszych czasach naukowcy prowadzą badania nad nowymi substancjami, które mogą mieć zbawienny wpływ na zdrowie i życie ludzi, dlatego tak ważne jest abyśmy na całym świecie mogli korzystać z ich odkryć i aby zawsze docierały one do nas w formie zgodnej z oryginałem. Jeśli odkryłeś nowy lek, lub chcesz przeprowadzić nad nim szczegółowe badania w Niemczech – zgłoś się do nas, a my dołożymy wszelkich starań abyś odniósł sukces.

Tłumaczenia medyczne: badania laboratoryjne, wyniki badań, ekspertyzy.

Tłumaczenia medyczne niemieckiPrzekłady w branży medycznej nierozerwalnie łączą się z tymi, które dotyczą laboratoriów badawczych i ich pracowników. W tej dziedzinie prowadzone są ciągłe badania, a co za tym idzie konieczność sporządzania różnego rodzaju raportów, zestawień wyników czy podsumowań. Aby ważne odkrycia z tej branży mogły przynosić pozytywne korzyści nie tylko narodowi, który do danych wniosków doszedł, ale również pozostałym, należy powierzyć ich przekłady odpowiednio przygotowanym do tego specjalistom. Takich właśnie tłumaczy zatrudniamy w naszym biurze. Jeśli odkryłeś coś przełomowego, bądź chcesz rozpocząć kooperację z laboratoriami badawczymi w Niemczech, nie wahaj się ani chwili. Skontaktuj się z nami, a my zapewnimy, że polsko-niemieckie oraz niemiecko-polskie tłumaczenia badań, analiz, wyników, raportów czy ekspertyz zostaną wykonane z należytą starannością i przy użyciu specjalistycznej nomenklatury.

Wybrani klienci

tłumaczenie medycyny

Niemiecki rynek medyczny w pigułce.

Niemieckie tłumaczenia medyczneSystem opieki zdrowotnej w Niemczech jest najstarszy w Europie – za jego twórcę uznaje się już kanclerza Otto von Bismarcka, który wprowadził powszechny system świadczeń medycznych. Obecnie w kraju za Odrą istnieje cały wyspecjalizowany rynek usług medycznych i farmaceutycznych znajdujących się na bardzo wysokim poziomie. Liczby mówią same za siebie –  na ochronę zdrowia trafia aż 11% niemieckiego PKB. Co więcej, starzejące się społeczeństwo oraz coraz większa świadomość zdrowotna mieszkańców wymusza coraz bardziej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie usług medycznych. Niemcy tym samym są zdecydowanie największym eksporterem sprzętu medycznego wśród krajów Unii Europejskiej – wartość wywozu instrumentów i urządzeń medycznych wytwarzanych w tym kraju przekracza 16 mld euro rocznie.

Niemiecki przemysł farmaceutyczny.

Również przemysł farmaceutyczny jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w Niemczech. Działa w nim ponad 250 różnych firm farmaceutycznych, których roczne obroty plasują ten kraj na trzecim miejscu na świecie, a łączna wartość rynkowa produkowanych leków wynosi ponad 20 bilionów euro. Nacisk na innowacyjność przekłada się na wysoką liczbę rejestrowanych patentów, których jest więcej niż w Wielkiej Brytanii i Francji razem wziętych. Rok rocznie wskutek wysoko rozwiniętych badań klinicznych powstają nowe substancje lecznicze pomagające leczyć choroby nowotworowe czy zakaźne. Wiele firm farmaceutycznych pracuje również nad nowymi lekami, ponieważ koszty specjalistycznych badań są niższe niż na przykład w USA. Ponad połowa produkowanych farmaceutyków „made in Garmany” trafia na eksport, ale Niemcy są też również dobrym rynkiem zbytu dla zagranicznych firm farmaceutycznych. Związane jest to z przemianami demograficznymi sąsiadów zachodnich  –  obecnie jest to najstarsze społeczeństwo w Europie. Szacuje się, że do roku 2015 liczba osób po 65. roku życia wyniesie ponad 17 milionów.

Niemieckie koncerny medyczne.

Takie marki jak Siemens, Braun, Bayer, Fresenius Medical Care czy Dräger Medical są znane na całym świecie z innowacji w zakresu obrazowania medycznego, implantów nieaktywnych, środków diagnostyki in vitro czy technologii optycznych. Niemcy stoją również w czołówce krajów importujących sprzęt medyczny i są głównym odbiorcą wyrobów polskich przedsiębiorstw z tej branży. Kontakty handlowe między nami a naszymi zachodnimi sąsiadami od dwudziestu lat rozwijają się  i będą się rozwijać. W sektorze technologii medycznej działa ponad 11,000 przedsiębiorstw.

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę