Tłumaczenia tekstów naukowych i specjalistycznych dla branży chemicznej

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszego biura obejmującą w pełni profesjonalne tłumaczenia specjalistyczne. Tym razem kierujemy ją do wszystkich, którzy zawodowo związani są z branżą chemiczną. Oferujemy usługi tłumaczeniowe dla laboratoriów, pracowni instytucji publicznych, wydziałów publicznych i prywatnych uczelni oraz dla małych przedsiębiorstw i branżowych potentatów. Zapewniamy o najwyższej jakości wykonywanych przez nas tłumaczeń. Nasi Klienci, ich zadowolenie i dobra opinia są dla nas priorytetem. Zgodnie z przyjętymi procedurami i efektywną strukturą naszego biura, zawsze w pełni rzetelnie odpowiadamy na ich potrzeby, dobierając do zleconych nam przekładów wykwalifikowanych i doświadczonych tłumaczy–specjalistów.

Nasz zespół tworzą tłumacze z dwukierunkowym wykształceniem – lingwistycznym i chemicznym

W naszym biurze tłumaczeń pracują najlepsi specjaliści. Oprócz wykształcenia lingwistycznego, posiadają oni również kwalifikacje z zakresu poszczególnych gałęzi i działów chemii nieorganicznej i organicznej oraz nauk pokrewnych:

 • chemii fizycznej, analitycznej, supramolekularnej i metaloorganicznej
 • agrochemii, geochemii, biochemii i biotechnologii,
 • inżynierii chemicznej i procesowej oraz technologii chemicznej,
 • a nawet farmacji, medycyny i ochrony środowiska.
Mamy świadomość, że tego rodzaju zlecenia są o tyle skomplikowane, że od tłumaczy, którzy je wykonują, należy wymagać wiedzy i szczegółowej znajomości specjalistycznych zagadnień. Niezbędne są również praktyczne umiejętności i doświadczenie laboratoryjne. Dzięki nawiązaniu współpracy z fachowcami, nasze przekłady spełniają najwyższe standardy zarówno translatorskie, jak i branżowe.

Szeroki zakres tłumaczeń pisemnych i ustnych z zakresu chemii i nauk pokrewnych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg usług obejmujących różnorodne tłumaczenia pisemne tekstów związanych ściśle lub pośrednio z chemią. Nasi pracownicy wykonują rzetelne przekłady:

 • prac licencjackich i magisterskich, rozpraw doktorskich i habilitacyjnych,
 • artykułów naukowych, podręczników i publikacji monograficznych,
 • raportów zawierających wyniki badań chemicznych wraz z zestawieniami statystycznymi, schematami, wykresami i szkicami,
 • raportów bezpieczeństwa chemicznego, tzw. CSR,
 • kart charakterystyki substancji niebezpiecznych, tzw. MDSD, wymaganych ustawowo w przemyśle chemicznym,
 • dokumentacji projektowych, w tym wniosków o przyznanie grantu na badania naukowe,
 • zgłoszeń i opisów patentowych w zakresie procesów syntezy leków i środków chemicznych.
Obok tłumaczeń pisemnych, oferujemy Państwu tłumaczenia ustne w dziedzinie chemii. Zapewniamy obsługę translatorską m.in. w trakcie międzynarodowych konferencji naukowych, szkoleń zagranicznych i pozostałych służbowych wyjazdów delegacyjnych. Warto dodać, że wszystkie wykonane przez nas przekłady uwzględniają wytyczne normalizacyjne dotyczące nomenklatury chemicznej. Podstawą w realizowaniu przez naszych tłumaczy tego rodzaju zleceń są dyspozycje unifikacyjne opracowane przez IUPAC.
Wykwalifikowana kadra naszego biura tłumaczeń jest gwarantem jakości, rzetelności i profesjonalizmu. Dołącz do naszych zadowolonych Partnerów i nawiąż z nami współpracę!

Usługi tłumaczeń powiązane z branżą chemiczną

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę

Oceń