Przemysł zbrojeniowy to pod wieloma względami specyficzna gałąź gospodarki. Uwidaczniają to chociażby same trudności z jego pełnym zdefiniowaniem. Dzieje się tak, gdyż zbrojeniówka związana jest bezpośrednio z wieloma sektorami produkcyjnymi. Jeżeli uświadomimy sobie, że dodatkowo obwarowana jest licznymi ograniczeniami i obostrzeniami, to dojdziemy do wniosku, że materia przemysłu zbrojeniowego jest niezwykle złożona i skomplikowana. Z tego też względu tłumaczenia dotyczące sektora obronnego najlepiej powierzyć najwyższej klasy specjalistom. Wielu spośród nich ściśle współpracuje z naszym Biurem Tłumaczeń. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Wielopłaszczyznowy obszar pracy tłumaczy branży zbrojeniowej i obronnej

Specyfika przemysłu zbrojeniowego determinowana przez obrót międzynarodowy powoduje niesłabnący popyt na przekłady wszelkiego rodzaju dokumentów związanych z produkcją wyposażenia dla armii. W naszym Biurze Tłumaczeń oferujemy wielopłaszczyznową obsługę translatorską związaną z branżą zbrojeniową – począwszy od tłumaczeń opisu zaawansowanych technologicznie produktów, poprzez translację częstokroć tajnych negocjacji handlowych, a skończywszy na przekładach kosztorysów, kontraktów i umów. W kontekście szczegółówej tematyki omawianych tłumaczeń przyjmujemy zlecenia z zakresu następujących sektorów:

 • paliwowo-energetycznego (produkcja paliw do maszyn bojowych, lotniczych i rakietowych, wytwarzanie energii elektrycznej niezbędnej do funkcjonowania systemów łączności),
 • elektronicznego (technologie informatyczne i systemy łączności),
 • metalurgicznego (konstrukcje ciężkiego uzbrojenia, okrętów, produkcja broni palnej),
 • chemicznego (specyfikacje materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, produkcja tworzyw sztucznych),
 • przemysłu lekkiego (produkcja mundurów, odzieży, obuwia i kamizelek kuloodpornych).

Zajmujemy się również przekładami branżowych artykułów i publikacji naukowych dotyczących obronności, studiów nad bezpieczeństwem, geopolityki i analiz strategicznych.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferując Państwu tłumaczenia z zakresu przemysłu zbrojeniowego, kierujemy je w szczególności do wszystkich podmiotów związanych z branżą obronną. Spośród nich wyliczyć można:

 • instytucje publiczne skupione wokół armii i resortu obrony narodowej,
 • państwowe instytuty badawcze pracujące dla armii,
 • przedsiębiorstwa w pełni państwowe i z częściowym udziałem skarbu państwa związane z obronnością,
 • jednostki naukowe prowadzące badania z zakresu studiów nad bezpieczeństwem,
 • prywatne zakłady zbrojeniowe,
 • korporacje sektora obronnego.

Gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości

Zapewniamy naszych Klientów, że każde zlecenie na usługi translatorskie z zakresu przemysłu zbrojeniowego wykonujemy z należytą starannością. Ze względu na specyfikę tłumaczonych tekstów oraz prowadzonych rozmów handlowych i negocjacji, istnieje możliwość ich uwierzytelnienia stosowną pieczęcią. W naszej pracy uwzględniamy regulacje obowiązujące w obrębie międzynarodowego rynku zbrojeń. Gwarantując Państwu stuprocentowe bezpieczeństwo, zapewniamy ponadto o zachowaniu pełnej poufności.

Przemysł lotniczy

Lotnictwo jest nieodzowną częścią międzynarodowego sektora obronnego. W przypadku tej gałęzi gospodarki znajomość technicznej nomenklatury jest wręcz koniecznością. W naszym biurze zatrudniamy najlepszych w branży specjalistów o wykształceniu lingwistycznym, którzy na co dzień współpracują z ekspertami w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego i lotniczego. Tak kompetentna kadra pozwala nam oferować Państwu najwyższej jakości tłumaczenia z zakresu lotnictwa. Do tej pory zaufało nam mnóstwo Klientów, takich, jak instytucje rządowe, międzynarodowe korporacje oraz wysokiej klasy dostawcy i serwisanci z sektora lotniczego. Warto dołączyć do nich już dziś.

Laboratoria badawcze

Przemysł zbrojeniowy jest niezwykle specyficznym działem gospodarki. Produkcja broni i amunicji wiąże się z potrzebą stosowania wysoce wyspecjalizowanych analiz laboratoryjnych. Dodatkowo stosowane procedury są często bardzo poufne. Wszystko to wymaga prowadzenia współpracy nie tylko z najwyższej klasy specjalistami, ale przede wszystkim z ludźmi, którzy potrafią dochować powierzonych tajemnic służbowych. Nasze biuro cieszy się dużym uznaniem wśród podmiotów z sektora obronnego. Świadczy to o profesjonalnym podejściu naszych pracowników, cechujących się wysokimi kompetencjami w obszarze zarówno lingwistycznym, jak i zbrojeniowym oraz lojalnością wobec Klientów.

Publikacje naukowe

Tak specjalistyczna gałąź przemysłu, jaką jest zbrojeniówka, sprawia, że wiele kwestii z nią związanych jest bardzo skomplikowanych i wieloaspektowych. Dotyczy to przede wszystkim publikacji naukowych. Pisane specyficznym językiem, wymagają eksperckiej wiedzy, by mogły zostać odebrane we właściwym kontekście. Nasi pracownicy, będąc w stałym kontakcie z najlepszymi profesjonalistami z dziedziny przemysłu zbrojeniowego, zrealizują dla Państwa rzeczowe i cechujące się najwyższej jakości poprawnością przekłady. W niedalekiej przyszłości Państwa opracowania naukowe będą mogły zdobyć uznanie nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej.

Dokumentacje maszyn i urządzeń

Wyposażenie obronne jest jednym z najcenniejszych, jeśli chodzi o sprzęt przemysłowy. Skomplikowana maszyneria wiąże się z niezwykle złożoną dokumentacją. Tylko znajomość złożonej terminologii technicznej pozwala bez problemu zrozumieć treści płynące z tego typu dokumentów. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, do naszej oferty wprowadziliśmy tłumaczenia materiałów z zakresu przemysłu zbrojeniowego. Powierzając przekłady dokumentacji sprzętu naszym wysoce wykwalifikowanym pracownikom, nie będą Państwo musieli się więcej martwić o jej poprawność i zgodność z oryginałem.

Automatyka i robotyka

Produkcja sprzętu obronnego wymaga ponadprzeciętnej precyzji i dbałości o najmniejsze detale. Nic więc dziwnego, że podmioty działające w przemyśle zbrojeniowym coraz częściej decydują się na automatyzację procesów produkcyjnych. Inżyniera elektryczna niesie wielkie szanse dla branży z każdego sektora gospodarki. W przypadku zbrojeniówki, jest jednak nieocenionym narzędziem, które pozwala wieść prym pośród konkurencji. Z myślą o Państwa potrzebach, wprowadziliśmy do naszej oferty nowość, jaką są translacje z zakresu automatyki i robotyki dedykowane właśnie przemysłowi obronnemu. Warto już teraz zapoznać się z naszymi propozycjami, by niebawem przodować w swojej branży.

Profesjonalne tłumaczenia

Masz pytania? Zadzwoń do nas

+48 888 500 123
+48 881 500 123
Codziennie w godz. 8.00 do 17.00

Wyślij e-mail: [email protected]

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Zamów wycenę